Навіщо потрібні годинники для бігу?

Купувати бюджетні фітнес-трекери спеціально для занять бігом - це все одно що купити найпростіший велосипед і вирушити на ньому в гори. Тобто, в принципі можливо - але малоефективно. Так, більшість виробників (в умовах жорсткої конкуренції) пропонують все більше різних моделей, які за кілька десятків доларів нібито «вміють все». Ми ж розглянемо більш адаптовані для бігу годинник, на конкретному прикладі.

Вичавити по максимуму

Не так давно компанія Garmin (годинник для бігу, які не потребують додаткової реклами) презентувала на українському ринку модель Forerunner 645, що стали продовженням легендарної лінійки, в більш сучасній інтерпретації. Вартість такого годинника - 14 504 грн. Мабуть перше що цікавить перед покупкою: «чому така вартість?». Справа навіть не в тому, що такий крокомір для бігу може зберігати і відтворювати до 500 пісень, а також обладнаний фірмовою системою Garmin Pay (безконтактна оплата годинами, з якої можна залишити гаманець і телефон вдома). Його цінність в основному функціоналі:

  • Система GPS. Якщо в смартфоні - це лише спосіб встановити власне місце розташування, то в такому годиннику для бігу - це індикатор дистанції, швидкості (а також темпу) бігу і висоти над рівнем моря. Але це тільки базові можливості! GPS дозволить займатися попередньою плануванням маршруту для бігу, підкаже правильний шлях в невідомій місцевості і допоможе системі надати рекомендації по рельєфу маршруту. Система відобразить навігацію до зазначеної точці (об'єкту), покаже скільки залишилося до фінішу, а при необхідності стане «партнером» в інтервального тренування: зробить відсічення етапу (час або відстані).
  • Пульс. У вас на екрані будуть відображені точні дані пульсу. Система автоматично виведе дані по максимальному пульсу і покаже процентне співвідношення від максимуму.
  • Акселерометр. Основне його завдання в крокомір Garmin - установка бігового каденса (тобто частоти кроку при бігу). Акселерометр корисний і тоді, коли GPS з яких-небудь причин - не доступний (допоможе порахувати кількість кроків в закритому приміщенні). Саме з його допомогою на годиннику Garmin можна побачити точний час активності (ходьби, бігу, а також в сидячому і лежачому положенні).

У сукупності все системи допоможуть встановити так званий «індекс бігу».

 08.04.2019
 (49 переглядів)
Ми спеціалізований офлайн магазин
Наявність нових моделей товарів
Готові завжди допомогти навіть на відстані
Гнучка система
знижок