Всупереч міфам і помилкам: як вибрати і купити годинник водонепроникний

Попадання вологи викликає локальну або повну корозію плати годинника і інших елементів механізму. Вода є ключовим елементом електролізу - процесу, який стає причиною деструкції стрілок, циферблата, а також електроніки в спортивних смарт-годинах. Чому водонепроникні годинники поза зоною ризику?

Дивлячись об'єктивно

Маркування годинник водонепроникний 200 м не означає, що пристрій можна без шкоди занурювати на подібну глибину. Виникає логічне запитання: навіщо тоді так писати? Справа в тому, що при проходженні заводських випробувань, годинник поміщаються в резервуар з рідиною під тиском 200 метрів. Все робиться виключно для того, щоб перевірити ступінь захищеності електроніки від попадання води. Коли атлет пірнає на глибину 1 метр, неможливо дізнатися, чи будь-яким чином розрахувати тиск, який відчуває пристрій. Кожен рух руки може посилити локальне тиск, а значить пошкодити механізм. Виходячи з цього, виробники змушені презентувати годинник з більш високим ступенем водонепроникності. Тільки такі пристрої можна використовувати для запливів в басейні і зануренні на невелику глибину.

Відмінності в маркуванні водонепроникності

Виробники маркують випускаються годинник за шкалою відповідно до власних вподобань:

  • Атмосфера - одиниця виміру тиску, яка використовується і на території України. Відома багатьом ще зі шкільного курсу фізики;
  • Бар (з англ. Bar) - позасистемна одиниця виміру тиску. За величиною 1 Bar = 1 ATM;
  • Метри - як еквівалент тиску на певній глибині. Бари і Атмосфери відповідають один одному по величині, а аналогічний показник в метрах буде в 10 разів вище.

1 Bar = 1 ATM = 10 m.

Незалежно від того, яку шкалу вибрав виробник, відмітка на годиннику буде інформувати про максимально витримується тиску, а не про глибину занурення або чим-небудь ще!

Навантаження на акумулятор

Кажуть, що якщо водонепроникний годинник потрапляють у воду, їх внутрішні деталі піддаються пошкодження. Дисплей виконаний за технологією Memory-in-pixel. Це означає, що поки на ньому відображається статична картинка, то енергію він не споживає. Самі батарейки, елементи материнської плати повністю захищені від вологи, а значить і ресурс їх роботи ніяк не скорочується.

 17.04.2019
 (29 переглядів)
Ми спеціалізований офлайн магазин
Наявність нових моделей товарів
Готові завжди допомогти навіть на відстані
Гнучка система
знижок