Спортивні годинники з пульсоміром: наручні датчики проти нагрудних

Моніторинг роботи серцевої системи - одна з ключових функцій спортивних годин. Саме пульс - своєрідний індикатор стану організму людини і ліміт його фізичної активності. Спортивні годинники з пульсоміром можна розділити на два основних види: з наручним (оптичним) пульсомірів і нагрудним (портативним) аналогом. Крім цього, на ринку присутні моделі, які комбінують відразу два види вимірювання кількості скорочень серцевого м'яза. З'ясуємо, який спосіб найбільш ефективний і точний.

Форма

Очевидно, що основна відмінність між двома пристроями - форма конструкції. Якщо заглибитися, то нагрудний і наручний пульсометри відрізняються принципом роботи. Портативні пульсометри представлені еластичною стрічкою зі спеціальним датчиком, який працює в парі, безпосередньо з приймачем (в даному випадку ним виступають спортивні годинник). Оптичний пульсометр стежить за роботою серця тільки в одній пульсової зоні, за допомогою спеціальних діодів.

Нагрудні пульсометри

Саме так називають групу портативних датчиків за допомогою яких вимірюється частота скорочень серця. Слід знати, що за аналогічним принципом працюють і інші пульсометри (наприклад ті, що фіксуються в районі біцепса руки).

Кожне скорочення серцевого м'яза супроводжується не відчутним для нас, але відчутним для приладу електричним імпульсом. Саме завдяки фіксації кожного такого імпульсу відбувається фіксація ритму роботи серця в цілому. За аналогічним принципом працює стандартна електрокардіограма.

Наручні пульсометри

Як ми вже відзначили раніше, для роботи оптичного пульсометра досить надіти спортивний годинник. Такий датчик вимірює пульс за допомогою спеціального фотоелемента. Якщо спростити, то процес вимірювання пульсу виглядає наступним чином: зелені лід лампи просвічують м'які тканини зап'ястя, а отриманий сигнал передається на фотоелемент. Таким чином фіксується щільність кров'яного потоку.

Ефективність

Точність вимірювання пульсу наручними пристроями залежить від двох чинників:

  • Моделі спортивних годин;
  • Розташування годинників на зап'ясті.

Нагрудні пульсометри, як правило, більш ефективні ніж їх вбудовані аналоги. При цьому, все знову-таки залежить від конкретної моделі. До того ж, вартість годинника з портативним пульсомірів на порядок вище.

 19.06.2019
 (25 переглядів)
Ми спеціалізований офлайн магазин
Наявність нових моделей товарів
Готові завжди допомогти навіть на відстані
Гнучка система
знижок