Спортивні годинники для бігу з GPS: принцип роботи

Уже кілька років спортсмени різного рівня використовують спеціальні гаджети для перегляду маршруту, дистанції і швидкості. Всі вищевказані дані виводяться на екран завдяки вбудованому GPS приймача. При цьому, мало хто замислюється і розуміє: «як саме працюють спортивні годинники для бігу?». Спробуємо коротко і доступно пояснити.

Як GPS перекочував в спортивно-туристичні годинники?

Спочатку GPS повинен був задовольняти потреби військової галузі. Але вже в середині 90-х, технологія стала доступною для широкого споживання. Уже в 2003 році компанія Garmin представила перші в світі спортивний годинник з вбудованим навігатором - Forerunner 101. Пристрій стало досить громіздким, а ємності акумулятора не вистачало навіть для подолання марафонської дистанції. Сьогодні лінійка Forerunner представлена ​​моделями з різними цінниками і можливостями. При цьому, такий годинник, до сих пір, залишаються одними з найбільш вдалих для використання в бігових тренуваннях і змаганнях.

Хвилинка теорії

Ключовий процес, завдяки якому GPS відображає точні дані, називається тріангуляція. Його суть в фіксації змін розташування в певні часові відрізки. Тобто, супутник фіксує вашу геопозіцію в поточний момент і через деякий час (як правило через кілька секунд).

Для повноцінної роботи системи необхідна наявність трьох пристроїв:

  • Приймача (в нашому випадку - це спортивно-туристичні годинники для бігу);
  • Керуючі станції на землі;
  • Супутник.

При нормальній роботі всіх трьох складових, спортивно-туристичні годинники можуть приймати сигнал відразу від декількох супутників (вибираючи найбільш потужний). В залежності від часу доби і розташування число супутників змінюється (як правило від 7 до 10).

Точність

Можливо ви будете здивовані, але абсолютно всі GPS системи, які призначені для масового ринку, мають похибку. Спортивні годинник для бігу - не виняток. Як показує практика, змінити цю тенденцію - поки що неможливо. Але, не все так погано. Похибка практично не впливає на якість результатів тренінгу і інші ключові показники. Тут куди важливіше наявність сигналу хорошою потужності, тривалість роботи пристрою, а також вміння конкретної моделі розрахувати темп і швидкість бігу.

 04.06.2019
 (17 переглядів)
Ми спеціалізований офлайн магазин
Наявність нових моделей товарів
Готові завжди допомогти навіть на відстані
Гнучка система
знижок