Як вибрати ехолот для риболовлі з берега

Риболовля - одне з найпопулярніших хобі чоловіків, і в пошуках найбільш оптимальних способів і методик вони використовують самі затребувані засоби та обладнання. Одним з таких елементів є ехолот - прилад, що дозволяє досліджувати водойма безпосередньо перед риболовлею.

Сьогодні практично кожен може вибрати і купити ехолот для риболовлі з берега або човна для того, щоб вивчити структуру дна озера, річки чи ставка, а також виявити можливі локації з рибою. За допомогою ехолота рибалка буде набагато успішніше, проте до вибору цього пристрою слід підходити ретельно.

Як функціонує ехолот

Назва обладнання вже пояснює принцип його роботи - «відлуння» означає відбитий звук, а «лот» - прилад вимірювання глибин. Іншими словами, ехолот - це обладнання, що досліджує рельєф дна з використанням відбитих звукових хвиль.

У складі будь-якого подібного обладнання присутні:

  • випромінювач сигналу або передавач;
  • датчик-приймач;
  • трансдьюсер або перетворювач;
  • монітор з відображенням графічної інформації.

Працює все це в зв'язці досить просто: передавач формує електричний імпульс, який в трансдьюсера перетворюється в звукову хвилю. Звук поширюється вглиб водойми і після контакту з дном або рибою відбивається і потрапляє в приймач.

Відбувається обробка даних, які перетворюються назад в електричні імпульси і виводяться на екран у вигляді графічного зображення з покажчиками глибин, рельєфів дна, температури води, можливих зграй риб.

Сучасний ехолот або сонар для лову риби з берега являє собою найчастіше бездротове обладнання. На кінці волосіні закріплюється особливого типу датчик, який закидається рибалкою в певне місце. При торканні води відбувається включення харчування, і імпульс посилається в сторону дна, відбивається і відображається на моніторі, даючи реальну картину того, що відбувається в місці закидання.

На що звернути увагу при виборі

В даний час існують десятки і сотні різновидів ехолот для риболовлі з берега, що відрізняються функціоналом і типом використання. Умовно їх поділяють на три групи:

  • Компактні сонари.

Відрізняються мінімальними розмірами, монітор кріпиться на руку за типом наручних годинників або на вудилище. Вартість досить доступна, проте функціонал мінімальний.

  • Стандартний клас.

Розширений функціонал дозволяє підвищити ефективність будь-якої рибалки. Застосовуються виключно для лову з берега, ціна - середня.

  • Універсальний варіант.

Може використовуватися як для лову з берега, так для риболовлі з плавзасоби. Підходять для будь-яких водойм, добре переносять вплив будь-яких зовнішніх факторів, мають максимальний функціонал, однак і вартість - відповідна.

 28.06.2019
 (18 переглядів)
Ми спеціалізований офлайн магазин
Наявність нових моделей товарів
Готові завжди допомогти навіть на відстані
Гнучка система
знижок